Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-last-modified-info domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/zalakfsp/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
3 способи як підключити Bootstrap, робота з сіткою
Ваше джерело інформації в світі технологій, крипто, авто та геймінгу!

+38 063 076 0395

Ваш головний інформаційний портал про новинки у світі технологій, криптовалют, автомобілів та ігор!

Bootstrap сторінка завантаження

Як підключити Bootstrap до CSS та як працювати із сіткою Bootstrap?

Bootstrap – найпопулярніший CSS-фреймворк. Більше того, це не тільки css, а й js-фреймворк. Тобто в ньому написані готові стилі та скрипти, для застосування яких достатньо всього лише прописати необхідні стильові класи й атрибути html-елементам. Він ідеально підходить для розробки мобільних проєктів. В першу чергу завдяки сітці Bootstrap, яка дає змогу легко адаптувати будь-який сайт і добре відображати його на будь-яких пристроях.

Читайте також: Як видалити обліковий запис Google – детальний гайд

Для чого потрібен Bootstrap?

Css-фреймворк – це файл або кілька файлів із готовим написаним кодом, які підключаються до сайту в секції head, спрощуючи верстку сайту. Річ у тім, що якщо робити розробку сайту з нуля, то доведеться подбати про дуже багато речей. Усі css-стилі, усі веб-сценарії доведеться писати з нуля, але це можуть бути сотні й тисячі рядків коду. До того ж можна припуститися безлічі помилок у верстці. Наприклад, шаблон матиме різний вигляд в основних браузерах або він буде не адаптивний.

Якраз заради адаптивної верстки і варто використовувати Bootstrap, тому що фіксовані макети легко робити з нуля. А у випадку з адаптивною версткою все в рази складніше. Потрібно зробити так, щоб на будь-якій роздільній здатності екранів сайт відображався добре. Для цього вам доведеться використовувати медіа-запити і їх знадобитися дуже багато, крім того, їх потрібно вміти писати.

А що ж Bootstrap? Цей фреймворк він сильно спрощує верстку. Він бере на себе кросбраузерність і адаптивність, а це основні речі, про які має подбати розробник. Він дає змогу створити html-шаблон навіть людині, яка раніше дуже мало займалася версткою і особливо не знайома з css.

Цей фреймворк ідеально підходить для роботи в команді. Верстка за належного вміння і розуміння відбувається в 3-5 разів швидше, а однаковість коду дасть змогу будь-якому вашому колезі внести правки.

Мінімальний набір інструментів для розробки на Bootstrap

Перед підключенням Bootstrap і створенням на його основі дизайну сайтів і веб-додатків необхідно мати такий мінімальний набір програм:

  • Текстовий редактор для роботи з кодом (Visual Studio Code, Sublime Text, Atom або ін.) або IDE (WebStorm, NetBeans або ін.);
  • Браузер (Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Edge, Opera або ін.).

Як підключити Bootstrap

Створення дизайну веб-проєкту, в основу якого покладено Bootstrap, завжди починається з його встановлення.

Bootstrap завантаження

Підключити Bootstrap до сайту можна трьома основними способами:

  1. Збірка з вихідних кодів. Варіант із самостійною збіркою з вихідних кодів здебільшого застосовується, коли потрібно детально налаштувати Bootstrap під свій проєкт, а також виключити з нього всі непотрібні компоненти і плагіни. Більше підійде для просунутих верстальників. 
  2. Підключення через CDN. Це найпростіший варіант встановлення. Тут завантажувати нічого не потрібно. Необхідно лише вставити в HTML посилання на файли, розміщені на CDN серверах.
  3. Локальне встановлення. Для локального встановлення Bootstrap (з налаштуваннями за замовчуванням) необхідно завантажити готову збірку з GitHub. Потім розпаковуємо отриманий архів і копіюємо з нього мінімізовані версії файлів у свій проєкт. Підключаємо ці файли до HTML-сторінки. Ці збірки містять скомпільовані та готові до використання файли CSS і JavaScript. такий варіант більше підходить для проєктів, де немає великих вимог до дизайну та які можуть бути виконані у стилях, закладених авторами фреймворку за замовчуванням.

Як працювати з сіткою Bootstrap

Сітка Bootstrap використовується для розбивки інтерфейсу користувача на чітко визначені секції та рядки, що будуть виглядати логічно на екранах будь-якого розміру та роздільної здатності. Вона допомагає створювати макети, які підійдуть для різних пристроїв –  від настільних комп’ютерів до смартфонів.

Bootstrap сітка

Основні принципи

Сітка Bootstrap розділена на 12 стовпців. Кожен рядок може містити від 1 до 12 стовпців.

Bootstrap надає класи для створення рядків і стовпців. Наприклад, клас .row використовується для створення рядка, а класи .col-sm-4 .col-md-6 і .col-lg-12 використовуються для створення стовпців, які займають 4, 6 і 12 стовпців на екранах малих, середніх і великих розмірів відповідно.

Для створення простору між елементами використовується система відступів. Ви можете використовувати класи .offset- для зміщення стовпців вправо або вліво. Класи .text-left, .text-center, і .text-right використовують для вирівнювання тексту в стовпцях.

Приклад:

HTML

<div class=”container”>

  <div class=”row”>

    <div class=”col-sm-4″>Стовпець 1</div>

    <div class=”col-sm-4″>Стовпець 2</div>

    <div class=”col-sm-4″>Стовпець 3</div>

  </div>

</div>

Цей код створить три стовпці, які займатимуть по 4 стовпці на екранах малих розмірів. На екранах середніх розмірів стовпці 1 і 2 займатимуть по 6 стовпців, а стовпець 3-4 стовпці. На екранах великих розмірів всі стовпці займатимуть по 4 стовпці.

Як користуватися Bootstrap – відео

Щоб краще розібратися як користуватися цим популярним фреймворком, перегляньте відео:

Посібник з користування Bootstrap – відео з ютуб.

Висновки

Bootstrap – популярний та зручний CSS-фреймворк. Його переваги, такі як простота, доступність і функціональність, роблять його гарним інструментом і для початківців, і для досвідчених верстальників. З ним створювати сайти значно швидше та простіше. 

Відповіді на часті запитання про Bootstrap

Як розпочати роботу з Bootstrap?

Для початку потрібно підключити Bootstrap одним із описаних способів та розібратися з інструкціями. 

Які є компоненти в Bootstrap?

Фреймворк має дуже багато компонентів, фактично все, що може знадобитися під час розробки типових сайтів – випадаюче меню, кнопки, алерти, таби, індикатори стану, хлібні крихти, списки, заголовки тощо.

Яка найновіша версія Bootstrap?

Найновіша версія 5.3.1, але постійно виходять нові, а старі залишаються функціональними. 

Поділіться цією статтею
Поділитися URL
Попередня стаття

Що таке феншуй: як вливає на життя. 10 прикладів застосування феншуй

Наступна стаття

Детальний огляд моделі Volkswagen Touareg – дизайн, технології, характеристики

Читати далі
Наш сайт використовує файли cookie. Дізнайтеся більше про використання файлів cookie.